In de Metropoolregio Amsterdam (MRA) – de drukste regio van Nederland – werken overheden, kennisinstellingen en bedrijven intensief samen aan de mobiliteitstransitie. Het doel: mobiliteit verminderen, veranderen en verbeteren, zodat deze beter aansluit op de behoeften van reizigers én bijdraagt aan een leefbare en bereikbare regio. Nieuwsgierig naar onze opgaven en oplossingen of suggesties en ideeën? Bezoek onze stand (02-200) tijdens de vakbeurs Intertraffic van 10 tot en met 13 maart 2026 in de RAI Amsterdam.
U vindt de MRA-stand in de Dutch Area, samen met het netwerk van Connekt. Op woensdagmiddag organiseren we onze netwerkgelegenheid. Op vrijdag vindt Focus NL plaats: een speciaal Nederlandstalig programma. Kosteloos aanmelden kan via deze link.
Inspiratie opdoen
Op de MRA-stand gaan we graag met u in gesprek over innovatieve oplossingen die onze mobiliteitsopgaven in goede banen leiden. Dat is hard nodig, want als een van de drukste en snelst groeiende regio’s van Nederland staat de MRA voor grote uitdagingen. Hoe houden we de regio leefbaar en bereikbaar, terwijl het aantal inwoners, woningen en arbeidsplaatsen blijft groeien? Op onze stand ontdekt u hoe wij deze uitdaging samen aanpakken.
Ervaar hoe we met drones incidenten sneller in beeld kunnen brengen met livebeelden voor de verkeerscentrale. Dit leidt tot snellere besluitvorming, korte afhandelingstijd en meer veiligheid. Tijdens Intertraffic zijn er meerdere live demo’s per dag.
Ontdek hoe Roboat met sensoren en dashboards de binnenvaart efficiënter en duurzamer maakt. Schippers krijgen realtime omgevingsinformatie en met behulp van operationele data kunnen operators sturen op energiegebruik en elektrificatie. Met demo’s en schaalmodellen leggen we uit hoe dat precies werkt.
Voertuigdata
Zie hoe binnen Road Monitor (ROMO) anonieme voertuigdata wordt ingezet als extra ‘ogen’ op de weg voor assetmanagement, gladheidsbestrijding en verkeersveiligheid. Zo krijgen wegbeheerders sneller en beter inzicht in wegcondities én risico’s. Met een draai aan het ROMO-rad van fortuin leert u meer over zeven informatieproducten die innovatiepartners en wegbeheerders ontwikkelen. En wint u misschien ook nog een prijs!
Maak kennis hoe met LIDAR-detectie verkeerslichten realtime en nauwkeurig reageren op alle weggebruikers, ook bij slecht weer. Minder onderhoud, meer flexibiliteit en betere doorstroming op kruispunten. En leer meer over Samen Slimmer Renoveren en Vervangen (SSRV), waarin overheden samenwerken aan een datagedreven aanpak van renovatie en vervanging van bruggen en viaducten.
Ontdek hoe de verhuisservice van Samen Bouwen aan Bereikbaarheid (SBaB) inspeelt op live events om duurzaam reisgedrag te stimuleren. Zie hoe het MRA-netwerk DIM via ‘design thinking’ innovatieve oplossingen ontwikkelt. En bekijk op NHbereikbaar.nl hoe regionale samenwerking bijdraagt aan een toekomstbestendige en bereikbare regio.
Drukke periode
Ontdek ook hoe we tijdens een uitzonderlijke periode met grootschalige werkzaamheden en grote evenementen – de NAVO-top, SAIL en 750 jaar Amsterdam – de regio bereikbaar hielden. Met de campagne Vaststaan of meebewegen van amsterdambereikbaar.nl en aanvullende mobiliteitsmaatregelen stimuleerden we reizigers om bewust en slimmer te reizen. Dat leidde onder meer tot 5-20% minder verkeer in de spits. Bij 75% van de reizigers had de communicatie invloed op de reiskeuze. De online campagne realiseerde 5,7 miljoen views. Daarnaast zetten we 2.100 extra veerpontafvaarten en 1.170 extra busritten in. Zie hoe gedragscommunicatie en slimme alternatieven samen extreme hinder beheersbaar maakten. En ga op de foto in de deelbakfiets met onze campagnemascotte en inspireer collega’s met de behaalde resultaten.
Netwerkgelegenheid en Focus NL-programma
Uiteraard is er op de beurs alle gelegenheid om bij te praten en kennis te delen, bijvoorbeeld tijdens onze traditiegetrouwe netwerkgelegenheid, die we samen met Connekt organiseren op woensdag 11 maart van 15.30 tot 17.00 uur. Of kom naar Focus NL op vrijdagochtend 13 maart: een speciaal Nederlands kennisprogramma voor wegbeheerders over toekomstbestendige mobiliteit, met bijdragen van onder meer het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, de provincie Noord-Holland, TLN, NDW, de Mobiliteitsalliantie en Hogeschool Utrecht.
Kosteloos aanmelden
Aanmelden kan kosteloos via deze aanmeldlink: u ontvangt dan een gratis toegangskaart die ook geldig is voor Focus NL.
Zien we elkaar op Intertraffic? U vindt de MRA-stand in de Dutch Area bij de hoofdingang (02.200). U kunt de MRA-stand dagelijks bezoeken van 09.30 tot 17.30 uur op dinsdag 10 tot en met vrijdag 13 maart (vrijdag tot 15.00 uur).